Pijany kierowca wyeliminowany z ruchu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wyeliminowany z ruchu

W sobotę policjanci zatrzymali kierowcę jadącego na „podwójnym gazie”. Mężczyzna miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu.

W sobotę przed godziną 16:00 mundurowi ze zduńskowolskiej komendy otrzymali zgłoszenie , że w miejscowości Czechy może poruszać się pojazd marki opel astra, którego kierujący porusza się tzw. „wężykiem”. Po przyjeździe policjanci zauważyli opisany pojazd, który na ich widok zjechał w zatoczkę autobusową. Podczas rozmowy z 34-letnim zduńskowolaninem funkcjonariusze od razu wyczuli alkohol. Badanie wykazało w jego organizmie ponad trzy promile alkoholu!. Podczas dalszej kontroli okazało się jeszcze, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Auto trafiło na parking strzeżony. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.


 

Pamiętajmy. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy i nie bójmy się zainterweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Widzisz - reaguj – dzwoń 112!