Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali samochodami pomimo cofniętych uprawnień

Dwaj mieszkańcy powiatu łaskiego odpowiedzą przed sądem za jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego, wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności wolności do lat 2.

28 stycznia 2020 r., przed godziną 9:00, funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki zostali skierowani na ul. Kościelną w Zduńskiej Woli, gdzie doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący mercedesem włączając się do ruchu potrącił 85-letnią kobietę. Na szczęście piesza nie doznała poważnych obrażeń i po badaniu lekarskim wróciła do domu. Dodakowo okazało się, że 25-latek prowadził mercedesa pomimo wydanej przez starostę decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Tego samego dnia, w Szadku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego lanosem, który kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że 56-letni mieszkaniec powiatu łaskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem.

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przez sądem. Prowadzenie pojazdu mechanicznego, pomimo decyzji  właściwego  organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega  grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności wolności do lat 2.