Podsumoiwanie działań Truck & Bus - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumoiwanie działań Truck & Bus

12 lutego 2020 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, tak jak funkcjonariusze w całym kraju, przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, a trzem kierującym zostały zatrzymane dowody rejestracyjne za zły stan techniczny ich pojazdów. Policjanci wyeliminowali też z ruchu 20-letniego zduńskowolanina, który kierował osobowym oplem w stanie po użyciu alkoholu, a także prowadził samochód nie mając do tego uprawnień. Przed sądem odpowie również 38-letni zduńskowolanin, który kierował dostawczym citroenem pomimo sądowego zakazu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Policjanci ujawnili 23 wykroczenia w ruchu drogowym, za które nałożyli 19 mandatów karnych.

Pamiętajmy!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa.