Dzielnicowy Bliżej Nas

Dzielnicowy w kołach gospodyń wiejskich

19 kwietnia oraz 10 maja dzielnicowy asp.sztab. Jarosław Dzierżawski uczestniczył w zebraniach Kół Gospodyń Wiejskich w Czechach i Tyminicach. Spotkanie stało się okazją do zaprezentowania realizowanych przez dzielnicowego programów oraz dyskusji na temat bezpieczeństwa mieszkańców.

Korzystając z gościnności Kół Gospodyń Wiejskich w Czechach  oraz w Tyminicach dzielnicowy asp.sztab. Jarosław Dzierżawski przybliżył zebranym możliwości i sposób działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Argumentując, że narzędzie to daje każdemu obywatelowi możliwość wpływu na poziom bezpieczeństwa zachęcał do korzystania z niego. "Policjant pierwszego kontaktu" poinformował również mieszkańców, że dzięki aplikacji "Moja komenda" znacznie łatwiej nawiązać z nim kontakt. Wystarczy tylko na urządzeniu mobilnym zainstalować aplikację, dzięki której bez trudu odnajdziemy numery telefonów i adres poczty elektronicznej dzielnicowego.

Policjant uświadamiał również obecnych jak ważne jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Wiedząc, że wielu mieszkańców dociera do pracy pieszo lub korzysta z jednośladów przekazał zebranym odblaskowe opaski i torby na zakupy zachęcając do ich używania. Ostrzegał również przed działaniami oszustów, którzy podczas rozmów telefonicznych podszywają się za osoby najbliższe lub przedstawicieli rożnych instytucji. W ten sposób próbują manipulować i wyłudzać pieniądze na różne cele.