Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyka podczas Europejskiego Dnia bez Ofiar Śmiertelnych

Zduńskowolscy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne skierowane do "niechronionych" uczestników ruchu drogowego. Wspomagani przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zduńskiej Woli informowali pieszych i rowerzystów o konieczności używania elementów odblaskowych.

21 września 2017 roku, we wszystkich krajach europejskich, prowadzone są działania w ramach Europejskiego Dnia  Bez Ofiar Śmiertelnych, których głównym założeniem jest zredukowanie liczby śmiertelnych wypadków drogowych. Zduńskowolscy policjanci mając świadomość, że profilaktyka odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu bezpiecznych zachowań na drodze, swoje działania skierowali dziś na edukację "niechronionych".  Razem z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zduńskiej Woli przekazywali pieszym i rowerzystom odblaskowe kamizelki, wskazując na potrzebę ich używania. Mundurowi przypominali  o obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmroku w miejscach, gdzie nie ma chodnika lub drogi dla pieszych. Podkreślali, że również w obszarze zabudowanym używanie elementów odblaskowych zdecydowanie poprawia widoczność pieszych i rowerzystów, co daje kierowcom możliwość odpowiedniej reakcji.

W ramach dzisiejszych działań policjanci spotkali się również z najmłodszymi - przyszłymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas spotkań z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 6 oraz przedszkolakami ze "Starszakowa" przybliżali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a także wskazywali na ważna rolę odblasków w bezpieczeństwie pieszych.