Zduńskowolscy strażacy świętowali. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zduńskowolscy strażacy świętowali.

Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Zduńskiej Woli świętowała w niedzielę jubileusz 60-lecia istnienia. Na uroczystości z tej okazji nie mogło zabraknąć przedstawiciela zduńskowolskiej Policji.

Państwowa Straż Pożarna w tym roku obchodzi dwie rocznice 60-lecia zawodowego pożarnictwa oraz 25 lat Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Właśnie w niedzielę 24 września 2017 rozpoczęły się obchody w Zduńskiej Woli od mszy świętej odprawionej w w kościele pod wezwaniem Świętego Antoniego. Następnie odbył się przemarsz pod strażnicę. Tam były przemówienia, życzenia i podziękowania. Na uroczystość przybyło wielu gości. Nie zabrakło na niej Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli inspektor Małgorzaty Mączyńskiej.  
Podczas uroczystości odsłonięto pamiątkowy obelisk. Zasłużeni dla jednostki, przyjaciele straży oraz byli komendanci otrzymali pamiątkowe statuetki. Również inspektor Małgorzata Mączyńska otrzymała pamiatkową statuetkę w podziękowaniu za dotychczasową wspólpracę z Powiatową Strażą Pożarną. Na uroczystości byli też delegacje strażaków z Węgier, Słowacji i Chorwacji. Gdy zakończyły się  oficjalne uroczystości, rozpoczął się piknik strażacki na dziedzińcu komendy. Atrakcji nie brakowało, była wystawa sprzętu strażackiego, pokazy umiejętności strażackich, koncertów orkiestr dętych i podopiecznych domów kultury.  Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych w postaci darmowego wesołego miasteczka, był grill, konkursy z nagrodami. Wydarzenie zakończył pokaz sztucznych ogni.