BEZPIECZEŃSTWO DLA SENIORA - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZEŃSTWO DLA SENIORA

Podczas organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych "DNIA SENIORA" zduńskowolscy policjanci podpowiadali emerytom i rencistom jak skutecznie unikać zagrożeń i niebezpieczeństw.

27 października br. w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz, z inicjatywy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, został zorganizowany „Dzień Seniora”. W przygotowanych dla emerytów i rencistów wykładach nie zabrało informacji na temat ich codziennego bezpieczeństwa. Asp.sztab. Robert Latus przedstawił metody działań telefonicznych oszustów, którzy wykorzystując ufność osób starszych, w różny sposób dążą do wprowadzenia ich w błąd i w rezultacie do wydania przestępcom gotówki. Natomiast specjalista Wydziału Ruchu Drogowego asp.sztab. Dariusz Kucharski przestrzegł seniorów przed niebezpieczeństwami, które mogą spotkać ich na drodze. Przy wykorzystywaniu prezentacji multimedialnej podkreślał, jak ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego są elementy odblaskowe.

Spotkanie z seniorami było również okazją do zapoznania ich z ideą i funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda. W przygotowanym punkcie informacyjnym dzielnicowy st.asp. Dariusz Żłobiński przedstawiał i omawiał sposób działania tych narzędzi, podkreślając na możliwość wpływu na poziom bezpieczeństwa przez obywateli za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.