Podsumowanie świątecznego weekendu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznego weekendu

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, trwały wzmożone działania Policji. Niestety, kolejny raz na drogach znaleźli się kierujący, którzy wsiadając nietrzeźwi za kierownicę ryzykowali nie tylko swoje życie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego.

O okresie od 22.12.2017 r. do 27.12.2017 r. na drogach powiatu zduńskowolskiego doszło do 2 wypadków oraz 11 kolizji, a na jazdę po spożyciu alkoholu zdecydowało się czterech nieodpowiedzialnych kierowców. Policjanci zatrzymali również 16-latka, który kierował osobowym oplem bez uprawnień oraz po zażyciu środków odurzających. Sprawą nieletniego zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Najtragiczniejszym w skutkach było zdarzenie drogowe, do którego doszło w Wigilię na drodze Zduńska Wola - Zapolice. Wówczas, nietrzeźwy 56-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola ( 1,21 promila ), kierując matizem, stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do zderzenia z audi. Wyniku tego zdarzenia do szpila trafiły dwie małoletnie pasażerki audi oraz trzy osoby podróżujące matizem. Niestety, pomimo podjętych działań ratowniczych 56-letnia pasażerka matiza zmarła w szpitalu.

Przypominamy! Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast za spowodowanie w stanie nietrzeźwości lub będąc wpływem środka odurzającego wypadku śmiertelnego grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

W dalszym ciągu apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcom przypominamy o zmieniających się warunkach drogowych związanych ze spadkiem temperatur, pieszym i rowerzystom natomiast przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych.