FERIE Z POLICJĄ - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

FERIE Z POLICJĄ

Policjanci gościli w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli dzieci przebywające na feriach zimowych z Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji oraz odwiedzili dzieci w ramach zajęć organizowanych przez Dom Kultury LOKATOR. Tematem przewodnim prelekcji było bezpieczeństwo podczas zabaw na świeżym powietrzu.

W trakcie wycieczki dzieci miały okazję zwiedzić budynek Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, usiąść za kierownicą radiowozu oraz poznać pracę policjantów. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz radzili jak unikać zagrożeń mogących wystąpić w okresie zimowym. Policjantka przypomniała o właściwym zachowaniu w domu oraz  zaprezentowała prawidłowe zasady postępowania w kontaktach z nieznajomym.

Niewątpliwie dla dzieci największą frajdą była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich. Mierząc do wirtualnej tarczy trenażera strzelań okazało się, że oddanie celnego strzału nie jest prostym zadaniem, ale za to świetną zabawą.