Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Międzyszkolny konkurs z pierwszej pomocy przedmedycznej i asertywności

11 maja 2018 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 1 w Zduńskiej Woli odbył się finał Międzyszkolnego konkursu z pierwszej pomocy przedmedycznej i asertywności "Ratuj Życie", "Używkom powiedz nie". Celem konkursu była popularyzacja wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i życie własne oraz innych. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zasiedli w jury konkursowym.

W konkursie wzięło udział 9 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu zduńskowolskiego i sieradzkiego, które wystawiły trzyosobowe drużyny. Podczas konkursu dzieci z klas IV, V i VI zmierzyły się z testem wiedzy, a w części praktycznej drużyny zaprezentowały umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Temu etapowi konkursu bacznie przyglądał się instruktor udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej sierż. sztab. Adam Kaźmierczak ze zduńskowolskiej komendy Policji, który wspólnie z przedstawicielami innych służb oceniał umiejętności młodych ratowników. Kolejnym zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie postawy asertywnej w odgrywanej scence problemowej.  W tym etapie konkursu w jury znalazła się mł.asp. Anna Wiśniewska z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, która oceniała między innymi umiejętność zdecydowanej odmowy na propozycję eksperymentowania z niebezpiecznymi używkami, w tym dopalaczami.

W konkursie pierwsze miejsce przypadło gospodarzom, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zduńskiej Woli, a na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 1 w Sieradzu.