Wypadki z udziałem "niechronionych" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki z udziałem "niechronionych"

10 maja 2018 roku do szpitala trafił 10-latek potrącony na przejeździe dla rowerzystów na ulicy Sieradzkiej, a dziś rano na ul. Złotej ucierpiał motorowerzysta, który przewrócił w obrębie przejścia dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Zduńskowolscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 10-letniego rowerzysty, do którego doszło 10 maja 2018 r. około godz 16:10 na ul. Sieradzkiej w Zduńskiej Woli. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępnie, że  kierujący osobowym volkswagenem 27-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli potrącił przejeżdżającego rowerm przez oznakowany przejazd dla rowerzystów 10-letniego chłopca. Małoletni z ogólnymi obrażeniami ciała trafił to szpitala na obserwację. Kierując volkswagenem był trzeźwy.

Do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem "niechronionego" uczestnika ruchu drogowego doszło 11 maja 2018 r. po godz. 9:00  w obrębie przejścia dla pieszych w Zduńskiej Woli na ul. Złotej. Tam, z nieustalonych przyczyn, 49-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola stracił panowanie nad motorowerem, w wyniku czego przewrócił się na jezdnię. Motorowerzysta był trzeźwy. Z uwagi na doznane obrażenia trafił szpitala.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pieszy, rowerzysta, motorowerzysta, czy też motocyklista ma dużo mniej szans w wypadkach. To właśnie ta niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego odnosi najcięższe obrażenia.