UWAŻAJ NA SWÓJ ROWER !!! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

UWAŻAJ NA SWÓJ ROWER !!!

W związku z nasilającymi się w ostatnim okresie kradzieżami rowerów zduńskowolscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie jednośladów i nie pozostawianie ich bez zapięć. Policjanci liczą na sygnały od mieszkańców, które pomogą w ustaleniu sprawców i odzyskaniu skradzionych rowerów.

Niestety, nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą.

Doświadczenie pokazuje jednak, że można w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży, zachowując się po prostu rozsądnie. Większość skradzionych rowerów albo była zamknięta zapięciem typu "linka”, które można przeciąć w łatwy sposób, albo nie była zamknięta w ogóle. Właściciele rowerów nierozważnie  zostawiają swoje pojazdy "na sekundkę" przed sklepem lub blokiem bez żadnego zabezpieczenia. Tymczasem okazja czyni złodzieja i warto o tym zawsze pamiętać. 

Bardzo często sprawcy prowadzą dokładne rozpoznanie miejsc, w których ma dojść do kradzieży roweru. Dlatego zduńskowolskim funkcjonariuszom zależy na zacieśnieniu i nawiązywaniu współpracy ze społeczeństwem i na zaktywizowaniu mieszkańców do przekazywania Policji sygnałów na temat podejrzanych osób, które mogą pojawiać się na klatkach schodowych bloków, czy też zaglądać do piwnic. Każdy sygnał dotyczący podejrzenia co do intencji osób pojawiających się w rejonie bloku – będzie przez policjantów dokładnie sprawdzony.

  • 43 824 43 11 lub 43 824 43 03 – Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli
  • 997 i 112 – numery alarmowe

PAMIĘTAJ ! ! !

  • Nigdy nie zostawiaj roweru bez zapięcia! 
  • Przypinaj swój rower do stojaka rowerowego lub innych trwałych elementów konstrukcyjnych. 
  • Zawsze przypinaj swój rower w miejscach dobrze oświetlonych i widocznych.
  • Zawsze zabezpieczaj akcesoria rowerowe, szczególnie te, które można łatwo zdemontować.
  • Zapięcie przekładaj przez ramę roweru.