"Bezpieczna doga do szkoły" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna doga do szkoły"

Policyjne patrole dziś szczególnie dbały o bezpieczeństwo najmłodszych przez szkołami na terenie powiatu zduńskowolskiego. Mundurowi podczas spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz pedagogami i rodzicami w szkołach przekazali informacje dotyczącego bezpieczeństwa oraz składali życzenia w nowym roku szkolnym.

Początek roku szkolnego to zwiększenie natężenia ruchu pieszych i pojazdów w rejonach szkół. Roztargnienie, pośpiech i próba jak najbliższego dojechania pod szkołę mogą przyczyniać się do zagrożeń bezpieczeństwa, zwłaszcza dzieci. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, bluzy z kapturami  utrudniają oraz ograniczają widoczność. Policjanci wręczali najmłodszym opaski odblaskowe zaznaczając przy tym jak istotny wpływ ich używanie ma dla własnego bezpieczeństwa.

 

Podczas uroczystych inauguracji rozpoczęcia nowego roku szkolnego policjanci w szkołach powiatu zduńskowolskiego odczytali, a następnie przekazali dyrektorom szkól list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi skierowany do uczniów i pedagogów zachęcający do wspólnego kształtowania bezpieczeństwa w ramach Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.