Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Pomimo policyjnych apeli o rozwagę wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadając za kierownicę pojazdów w stanie nietrzeźwości stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.

4 października 2018 r., po godzinie 9:00, policjanci na ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli, zatrzymali 43-letniego zduńskowolanina, który kierując mercedesem miał w organizmie blisko 2,8 promila alkoholu. Tego samego dnia, na terenie gminy Szadek, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę chryslera, który miał w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed Sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara  pozbawienia wolności do 2 lat. 

Poważnym zagrożeniem w ruchu drogowym są nie tylko nietrzeźwi kierowcy aut. Wiele niebezpieczeństw powodują również pijani rowerzyści. Cyklista, który na terenie gminy Szadek kierował jednośladem mając w organizmie niespełna 1 promil alkoholu, został ukarany 500 zł mandatem.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji

  • ogranicza pole widzenia

  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,

  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.