Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy i tytoń bez polskich znaków zabezpieczone przez zduńskowolskich policjantów

Ponad 600 tysięcy sztuk papierosów i ponad 150 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zduńskowolskiej komendy. Do sprawy zostały zatrzymane dwie kobiety, którym grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Gdyby wyroby tytoniowe trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości co najmniej 740 tysięcy złotych.

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Zduńskiej Woli monitorując środowisko przestępcze ustalili, że mieszkanka Szadku może posiadać znaczną ilość nielegalnych wyrobów tytoniowych. Ich podejrzenia okazały się trafne. 21 listopada 2018 r., w mercedesie kierowanym przez 53-latkę, mundurowi odnaleźli ponad 46 tysięcy sztuk papierosów i 35 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ustalili, skąd wyjechał nielegalny transport i jeszcze tego samego dnia przeszukali budynki w jednej z miejscowości na terenie gminy Zduńska Wola. Tam zabezpieczyli ponad 570 tysięcy sztuk papierosów rożnych marek oraz niespełna 120 kilogramów tytoniu. Na miejscu zatrzymali również 56-letnią kobietą podejrzaną o przechowywanie kontrabandy. 

Śledczy oszacowali, że gdyby nielegalne papierosy i tytoń trafiły na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 740 tysięcy złotych. Obie kobiety usłyszały zarzuty z kodeksu karno skarbowego, za co grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.