Policjant czujny również po służbie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny również po służbie

Funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę audi, który spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta nieodpowiedzialny kierowca nie uniknie konsekwencji prawnych. Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawiania wolności do lat 2.

1 grudnia 2018 r. policjant wracający z nocnej służby był świadkiem kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu Pl. Wolności i ul. Juliusza w Zduńskiej Woli. Kierowca rozpędzonego audi stracił panowanie nad samochodem, najechał na betonowy słup ogłoszeniowy, a następnie uderzył w stojącego na przeciwległym pasie ruchu busa. Sprawca kolizji wycofał i wjechał uszkodzonym samochodem na teren pobliskiej posesji.

Funkcjonariusz zareagował niemal instynktownie. Natychmiast wbiegł na podwórko i uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy audi, od którego wyczuł woń alkoholu, a o całej sytuacji telefonicznie poinformował dyżurnego komendy. Ten skierował na miejsce policjantów z „drogówki”, którzy zbadali stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że 25-talek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło również na jaw, że zduńskowolanin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.  Nietrzeźwy kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara  pozbawienia wolności do 2 lat.