Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie. Nietrzeźwi kierujący i pirat drogowy wyeliminowani z ruchu.

Zduńskowolscy policjanci w weekend poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu zduńskowolskiego oraz zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W związku z rozpoczętymi feriami zduńskowolscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych a także spędzania czasu wolnego od nauki szkolnej w miejscu zamieszkania. Mundurowi prowadzą szereg przedsięwzięć m.in. działania "bezpieczne zimowiska 2019", prelekcje z dziećmi i młodzieżą przebywającymi na zimowym wypoczynku oraz dokonują  kontroli ukierunkowanej na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

9 lutego po godzinie 14:00 funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki zatrzymali kierującą Renault Scenic, 37-letnią mieszkankę wielkopolski, która na Szosie Uniejowskiej w Szadku, w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o 52 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy oraz nałożono mandat karny.

Tego samego dnia po godzinie 22:00 na ul.Granicznej, mundurowi zatrzymali 40-letniego zduńskowolanina, który kierując Audi A 4 miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Natomiast 10 lutego na ul.Łódzkiej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę Forda Focusa, który miał w organizmie 0,9 promila alkoholu.

Przypominamy: 

Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli okaże się, że taka osoba nadal kieruje pojazdami, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

 

Pamiętajmy!

Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji,

  • ogranicza pole widzenia,

  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,

  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.