Plebiscyt Dzielnicowy Roku 2017 - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Plebiscyt Dzielnicowy Roku 2017

Trwa zorganizowany przez Dziennik Łódzki oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi plebiscyt na Dzielnicowego Roku 2017 w Łódzkiem. Komendę Powiatową Policji w Zduńskiej Woli reprezentuje starszy aspirant Jacek Malinowski.

Starszy aspirant Jacek Malinowski w służbie w policji jest od 2006 roku. Cały czas w pionie prewencji. W 2010 roku zajął III miejsce w zawodach Dzielnicowy Roku województwa łódzkiego, a za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych w 2011 roku został uhonorowany Brązową Odznaką „ Zasłużony Policjant”. W Gminie Zduńska Wola piastuje stanowisko radnego. Ponadto jest Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Zamłynie.

Żonaty, troje dzieci. Interesuje się sportami motorowymi i pracą społeczną.

W 10 letniej służbie jako dzielnicy wielokrotnie i skutecznie pomagał rodzinom z problemami, w tym uzależnieniem od alkoholu i nieporadnością życiową. Wrażliwy na los drugiego człowieka pomaga najbardziej potrzebującym angażując się w działalność charytatywną. W 2012 roku pełniąc służbę jako dzielnicowy Komisariatu Policji w Warcie bardzo sprawnie przeprowadził akcję udzielenia pierwszej pomocy trzynastomiesięcznemu dziecku, które w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciło paliczek paluszka. Dziecko bardzo szybko zostało przekazane ekipie pogotowia ratunkowego, dzięki czemu operacja przeprowadzona w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zakończyła się sukcesem. W marcu bieżącego roku  st.asp. Jacek Malinowski podczas obchodu rejonu służbowego podjął interwencję i pomógł siedmioletniemu dziecku, które przewożone na rowerowym bagażniku wkręciło nogę w szprychy tylnego koła. Dzielnicowy przy pomocy pałki służbowej rozgiął tylne widełki roweru i przy użyciu nożyc do metalu odciął szprychy uwalniając wkręconą nogę dziecka. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, wykazanie się profesjonalizmem oraz udzieleniem szybkiej pomocy dziecku, którego zdrowie było zagrożone, a ewentualna zwłoka skutkowałby poważnymi obrażeniami narządu ruchu, został nagrodzony przez Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli.

St.asp. Jacek Malinowski z bardzo dużym zaangażowaniem realizuje programy prewencyjne i profilaktyczne wykazując się inicjatywą własną w organizowaniu spotkań z przedstawicielami spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, uczniami i gronem pedagogicznym szkół w podległym rejonie. Przedstawiciele wymienionych instytucji i mieszkańcy doskonale znają nazwisko i osobę swojego dzielnicowego. Świadczą o tym napływające do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli pochwały i pozytywne opinie o pracy dzielnicowego. Dzielnicowy czynnie uczestniczy w szkoleniach organizowanych w jednostce oraz podnosi swoje kwalifikacje metodą samokształcenia. Posiadaną wiedze oraz doświadczenie umiejętnie wykorzystuje przy realizowaniu zadań służbowych oraz przekazuje młodszym stażem policjantom.

Aby zagłosować na starszego aspiranta Jacka Malinowskiego należy wysłać SMS o treści: ZD.9 na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) lub zalogować się przez Facebook, potwierdzić aplikację Dziennik Łódzki i powiązać konto, aby móc oddać głosy w plebiscycie za pomocą Facebooka.

Głosowanie zakończone zostanie wieczorem 30 czerwca 2017 roku (punktualnie o godz. 21.59.59).