Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Współdziałanie i koordynacja służb ratunkowych

28 listopada zduńskowolscy policjanci, strażacy i przedstawiciele służb ratunkowych brali udział w symulacji zdarzenia kryzysowego. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie współdziałania służb ratowniczych.

... około godziny 16:00 w budynku internatu przy Zespole Szkół Rolniczych CKU w Wojsławicach doszło do pożaru w pokoju zajmowanym przez uczniów. Ogień objął cały pokój, co spowodowało duże zadymienie w całym budynku. Podjęto natychmiastową ewakuację mieszkańców internatu, a na miejsce wezwano służby ratownicze...  Na szczęście tak tyko wygadał scenariusz prowadzonej symulacji działań ratowniczych.

Na miejscu ćwiczeń pojawili się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy przystąpili do akcji ratunkowej oraz sprawdzenia pomieszczeń budynku. Zorganizowano również miejsce pomocy medycznej dla poszkodowanych w pożarze. Zadaniem zduńskowolskich policjantów było zapewnienie sprawnego dojazdu i wyjazdu jednostkom ratowniczym, zapewnienie porządku w miejscu pracy ekip ratunkowych, pomoc w egzekwowaniu poleceń wydawanych przez kierującego działaniami, a także zapewnienie objazdów.

Przeprowadzone ćwiczenia pozwoliły doskonalić w warunkach zbliżonych do rzeczywistych organizację i współdziałanie podmiotów zobowiązanych do działań w sytuacjach kryzysowych.

Przebieg ćwiczeń obserwowali przedstawiciele władz powiatowych, samorządowych oraz przedstawiciele powiatowych, miejskich i gminnych komórek ds. zarządzania kryzysowego. Zadania policjantów obecnych na miejscu ćwiczeń nadzorowała Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzata Mączyńska.