Wypadek śmiertelny w Marcelinie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek śmiertelny w Marcelinie

Zduńskowolscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 38-letni mężczyzna.

20 października 2018r. przed godziną 7.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, został powiadomiony telefonicznie, że na drodze powiatowej w miejscowości Marcelin w gminie Szadek samochód uderzył w drzewo, a w jego wnętrzu znajduje się osoba nie dająca oznak życia. Na miejscu policjanci ustalili wstępnie, że 38-letni mieszkaniec powiatu zduńskowolskiego kierujący hondą accord, z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku kierujący poniósł śmierć na miejscu. Podróżował sam. Zduńskowolscy policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, ustalają świadków i okoliczności zdarzenia. Czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drogach. Jesienna aura, mgły, opady deszczu i liście na jezdni powodują pogorszenie widoczności. W takich warunkach kierujący może nagle stracić panowanie nad pojazdem, co zazwyczaj skutkuje wypadkiem. Pamiętajmy, aby niezależnie od obowiązujących przepisów zawsze dostosować prędkość do warunków drogowych i własnych umiejętności.