Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Drugie miejsce uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zduńskiej Woli w wojewódzkim finale Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa!

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi po raz trzynasty zorganizowała finał programu prewencyjnego pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”, którego jednym z elementów jest „Konkurs Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie”. Drugie miejsce w konkursie zajęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 6 w Zduńskiej Woli. Gratulujemy!

W gościnnych murach obiektu Miejskiego Ośrodka i Rekreacji w Łodzi, przy ul. Małachowskiego uczestniczyły pary zawodników złożone z dziewczynki i chłopca, którzy reprezentowali swoją szkołę. Dzieci uczestniczyły wcześniej w eliminacjach szkolnych, powiatowych i ostatecznie w etapie wojewódzkim. Podczas zawodów uczniowie wykazali się sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód zbliżony do tego, który pokonują kandydaci do służby w Policji. Przeszkody dostosowane były do wieku i rozwoju fizycznego uczestników. Ponadto, uczniowie odpowiadali na 15 pytań z wiedzy ogólnej dot. bezpieczeństwa ,m.in. w domu, w szkole, na ulicy, w kontakcie z „nieznajomym”, czy agresywnym psem. Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale także nauczycieli i opiekunów.

W tegorocznym finale najlepsze wyniki uzyskali i stanęli na podium uczniowie z:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Rzeczycy z powiatu tomaszowskiego

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zduńskiej Woli

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. W. Łokietka w Topoli Królewskiej z powiatu łęczyckiego

Jednocześnie na trybunach uczniowie z siedemnastu szkół gorącym dopingiem wspierały rywalizację w konkursie sprawności fizycznej. Natomiast jurorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Łódzkiego Kuratorium Oświaty wybrali najlepszą drużynę kibicującą w konkursie „SUPER KIBICE 2018”. Zwycięzcami zostali uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Michowicach z powiatu skierniewickiego.

Jak co roku dla uczestników i zwycięzców poszczególnych konkurencji zostały zapewnione bardzo atrakcyjne nagrody. Fundatorami nagród byli: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Łódzki Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, IPA.

Puchary dla zwycięzcom i nagrody wszystkim laureatom wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – mł. insp. Jarosław Rybka razem z przedstawicielami współorganizatorów finału.

W przerwie zmagań młodych zawodników odbył się towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy funkcjonariuszami Policji województwa łódzkiego, a żołnierzami 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY i wspólnie stawiamy na  BEZPIECZEŃSTWO!!!