Postawa godna pochwały! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Postawa godna pochwały!

Obywatelską postawą wykazał się zduńskowolanin, który natychmiast zareagował na widok kierowcy forda jadącego tzw. "wężykiem". Sam zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę, a także uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Zatrzymany miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

8 kwietnia 2019 r., po godz. 12:00, mieszkaniec Zduńskiej Woli zwrócił uwagę na jadącego ulicą Narwiańską osobowego forda. Kierujący tym samochodem jechał całą szerokością jezdni - od krawężnika do krawężnika. Wszystko wskazywało, że jest nietrzeźwy. Widząc wyczyny drogowego pirata natychmiast zareagował. Zatrzymał kierowcę, a kiedy upewnił się, że jest on pijany, wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając w ten sposób kontynuowanie dalszej jazdy. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości nieodpowiedzialnego kierowcy.  Okazało się, że stężenie alkoholu w organizmie 57-letniego mieszkańca gminy Zduńska Wola przekroczyło 2,6 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się interweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego reaguj - dzwoń 997 lub 112!