Podsumowanie długiego, majowego weekendu - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego, majowego weekendu

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, podczas majowego weekendu, trwały wzmożone działania Policji. Funkcjonariusze nie tylko kontrolowali prędkość, ale też stan trzeźwości kierujących. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci.

Podczas majowego weekendu na drogach w powiecie zduńskowolskim doszło do trzech kolizji drogowych oraz jednego wypadku z udziałem kierującego quadem. 5 maja 2019 r., na terenie gminy Zduńska Wola, 26-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy płot. Z uwagi na odniesione obrażenia został przewieziony do szpitala. Kierowcy pobrano krew do badan na zwartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierował quadem wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pomimo policyjnych apeli o rozwagę wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadając za kierownicę pojazdów w stanie nietrzeźwości stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu. W trakcie weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy!

Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji

  • ogranicza pole widzenia

  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,

  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.