Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięte

9 maja 2019 roku w auli Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, którego organizatorami byli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zduńskowolskiej komendy.

Do rywalizacji, w kolejnej już edycji tego konkursu, przystąpiło 9 trzyosobowych drużyn z terenu powiatu zduńskowolskiego. Uczestników przywitał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - aspirant sztabowy Krzysztof Kryziński, który życzył wszystkim powodzenia w konkursowej rywalizacji. Następnie uczniowie zmierzyli się z przygotowanym przez policjantów testem wiedzy, w którym odpowiadali na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego. Ich zadaniem było również określenie pierwszeństwa przejazdu pojazdów znajdujących się na graficznych skrzyżowaniach.

Po dokładnym podliczeniu zdobytych punktów ogłoszone zostały wyniki, które przestawiały się następująco:

Kategoria I ( rocznik 2009-2007) :
1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Prusinowicach
2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Czechach
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Krobanowie

Kategoria II ( od rocznika 2006) :
1 miejsce – Szkoła Podstawowa w  Prusinowicach
2 miejsce – Szkoła Podstawkowa Nr 4 w Zduńskiej Woli
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Janiszewicach

Puchary oraz nagrody dla zwycięzców ufundowane zostały między innymi przez Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, Urząd Gminy w Zduńskiej Woli, Urząd Miasta w Zduńskiej Woli, Urząd Gminy w Zapolicach, Urząd Gminy i Miasta Szadek oraz lokalanych przedsiębiorców, które wręczył Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli inspektor Małgorzata Mączyńska, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego zduńskowolskiej komendy aspirant sztabowy Krzysztof Kryziński. Wójta Gminy Zduńska Wola reprezentował Dawid Antczak.
Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.