Z przedszkolakami o bezpieczeństwie - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

St. sierż. Kamila Sowińska z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli spotkała się dziećmi uczęszczającymi do Niepublicznego Przedszkola Do-Re-Mi. Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

15 maja 2019 roku w Niepublicznym Przedszkolu Do-Re-Mi w Zduńskiej Woli policjantka uczyła dzieci prawidłowych zachowań oraz przypominała numery telefonów alarmowych i wskazała jak należy się zachowywać w razie ataku agresywnego psa. Podczas spotkania dzieci miały także okazję usiąść za kierownicą radiowozu, porozmawiać z policjantką o jej pracy, oraz poznać podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta. Była to również doskonała okazja do przekazania wychowawcom i opiekunom podstawowych informacji dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się podczas wyjść z dziećmi na spacery, sposobów radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych.

  • na pierwszym planie widoczna st.sierż. Kamila Sowińska , która prowadzi prelekcje z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Do Re Mi w Zduńskiej Woli. Dzieci siedzą na przeciwko policjantki i uważnie słuchają przekazywanych wiadomości.
  • St.sierż. Kamila Sowińska prezentuje dzieciom wyposażenie policjanta podczas zabezpieczeń meczy tj. tarczę, kask, kamizelkę oraz ochraniacze.
  • St. sierż. Kamila Sowińska ubiera chłopczyka z niepublicznego przedszkola Do Re Mi w zaprezentowane wcześniej elementy umundurowania policjanta do zabezpieczeń tj. kamizelka, tarcza, kask.
  • Wspólne zdjęcie dzieci z policjantką na zakończenie spotkania. Starsza grupa przedszkolaków.
  • St. sierż. Kamila Sowińska uczy dzieci jak chronić się przed atakiem niebezpiecznego zwierzęcia. Przyjmowanie bezpiecznej pozycji przez przedszkolaków tzw. żółwika.
  • Wspólne zdjęcie st. sierż. Kamili Sowińskiej z trójką radosnych dzieci podczas spotkania. Dwie dziewczynki prezentujące czapki policyjne : służbową granatową z daszkiem i furażerkę z umundurowania ćwiczebnego oraz chłopiec w czapce gabardynowej.