Policjant czujny także po służbie! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant czujny także po służbie!

Podejrzenia, będącego po służbie, funkcjonariusza zduńskowolskiej policji oraz przypadkowego świadka co do zachowania kierowcy volvo okazały się słuszne. 56-letni zduńskowolanin miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

16 maja 2019 r., późnym wieczorem, będący w czasie wolnym od służby policjant Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, zauważył przy osiedlowym śmietniku nietrzeźwego mężczyznę rozładowującego z podpiętej do samochodu przyczepki odpady. Kiedy po kilku chwilach zobaczył tego samego mężczyznę kierującego autem zareagował niemalże instynktownie. Podbiegł do samochodu i zatrzymał kierowcę. W tej nietypowej interwencji pomógł mu inny świadek tego zdarzenia. Razem uniemożliwi nietrzeźwemu dalszą jazdę. Wezwali na miejsce patrol policji. Okazało się, że 56-letni zduńskowolanin miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Teraz kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przez sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się interweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego reaguj - dzwoń 997 lub 112!