Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyły prędkość – straciły prawa jazdy

Policjanci ze zduńskowolskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy dwóm kobietom, które przekroczyły dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

22 maja 2019 r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli zatrzymali do kontroli drogowej dwie kobiety, które w miejscowości Pstrokonie znacznie przekroczyły dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość. 48-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego jechała osobowym mercedesem 139 km/h, a 40-letnia mieszkanka Zduńskiej Woli, również mercedesem, przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h. Obu kobietom zostały zatrzymane prawa jazdy. Każda z nich została ukarana mandatem karnym i dodatkowo otrzymała 10 punktów karnych.

Przypominamy: 

Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h lub więcej straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli okaże się, że taka osoba nadal kieruje pojazdami, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy.  W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.