Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy w dalszym ciągu w zainteresowaniu złodziei!

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń policji, osoby starsze wciąż stają się ofiarami złodziei. Tym razem swoje oszczędności straciła 85-letnia mieszkanka gminy Zapolice.

21 maja 2019 r. pod dom 85-letniej mieszkanki gminy Zapolice samochodem dostawczym podjechało dwóch mężczyzn, którzy zaoferowali sprzedaż węgla w atrakcyjnej cenie. Kobieta uległa namowom i zgodziła się na za zakup opału. Kiedy mężczyźni rozładowywali i ważyli węgiel seniorka weszła do domu po pieniądze, którymi później uregulowała należność. Po tym, jak mężczyźni odjechali, zorientowała się, że z miejsca, w którym przechowywała oszczędności została skradziona gotówka.

Zduńskowolscy policjanci prowadzący sprawę proszą wszystkie osoby, które w ostatnim okresie zetknęły się z osobami oferującymi obwoźną sprzedaż węgla o kontakt oraz o przekazanie informacji pomocnych do ustalenia sprawców kradzieży.

Przypominamy! Przestępcy, wykorzystując brak ostrożności i ufność ze strony osób starszych, często zabierają im dorobek całego życia!

Powyższe może przydarzyć się naszym bliskim lub sąsiadom. Dlatego niezbędne jest pobudzenie czujności rodzinne, a także sąsiedzkiej:

  • Reagujmy, kiedy widzimy lub mamy sygnały, że ktoś podejrzany „kręci” się w pobliżu naszego krewnego, sąsiada albo miejsca jego zamieszkania. O takich sytuacjach poinformujmy natychmiast Policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112
  • Zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby, która wzbudza niepokój.
  • Zapiszmy numer rejestracyjny pojazdu, którym się taka osoba porusza. Podzielmy się wiedzą o sposobie działania sprawców z osobami najbardziej zagrożonymi - seniorami. Ostrzeżmy ich, nim będzie za późno.

.