Nauka z "autochodzikiem" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nauka z "autochodzikiem"

"Autochodzik" to zestaw edukacyjny do nauki najmłodszych uczestników ruchu drogowego prawidłowych zachowań na drogach. Zduńskowolscy policjanci otrzymali zestaw od Urzędu Miasta w Zduńskiej Woli.

12 czerwca 2019 roku na terenie Publicznego Przedszkola Nr 4 w Zduńskiej Woli został przekazany  Komendantowi Powiatowemu Policji w Zduńskiej Woli insp. Małgorzacie Mączyńskiej zestaw edukacyjny tzw. "autochodzik". Służy on do nauki najmłodszych uczestników ruchu drogowego prawidłowych zachowań na drodze. Przedszkolaki już tego samego dnia świetnie bawiły się ucząc, przy wykorzystaniu nowego zestawu. Tego dnia każde dziecko mogło być "kierowcą" radiowozu lub autobusu szkolnego a następnie samodzielnie pokonywali skrzyżowania pod nadzorem zduńskowolskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Przedszkolaki były zachwycone zabawą, każdy chciał w niej uczestniczyć . Zduńskowolscy funkcjonariusze będą wykorzystywać zestaw podczas cyklicznych prelekcji z dziećmi w ramach profilaktyki wczesnodziecięcej. Na zakończenie w podziękowaniu za wspaniale spędzony czas dzieci zaśpiewały piosenkę dla Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli oraz Prezydenta Miasta.

  • Funkcjonariusze zduńskowolskiej komendy pomagają założyć atrapy pojazdów przedszkolakom.
  • Dzieci pod nadzorem policjantki uczą się prawidłowych zachowań na skrzyżowaniu.
  • Dzieci podczas zabawy z "autochodzikiem"
  • Komendant Powiatowy Policji w Zduńskiej Woli podczas wręczenia "autochodzika" od Prezydenta Miasta.
  • Przedszkolaki uczące się prawidłowych zachowań w ruchu drogowym pod nadzorem policjantki i funkcjonariusza Straży Miejskiej.
  • dzieci prezentujące samochód policyjny z zestawu "autochodzik"