Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu podczas weekendu

Podczas ostatniego weekendu trzech nietrzeźwych kierujących zostało wyeliminowanych z ruchu. W jednym przypadku kierowca, który zdecydował się na jazdę po alkoholu, został zatrzymany przez przypadkowych świadków nieodpowiedzialnych zachowań na drogach. Policjanci apelują: WIDZISZ – REAGUJ!

5 lipca 2019 roku przed godz. 21:00 funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki na ul. Leśmiana w Zduńskiej Woli zatrzymali kierującego samochodem alfa romeo. Mundurowi, podczas rozmowy z kierowcą, wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że stężenie alkoholu w organizmie 24-letniego mieszkańca gminy Zduńska Wola przekroczyło 2,5 promila. Natomiast 6 lipca, po godzinie 20:00, policjanci z Posterunku Policji w Szadku zatrzymali kierowcę seata, który zdecydował się na jazdę samochodem po spożyciu alkoholu. 47-letni mieszkaniec gminy Szadek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Natomiast 7 lipca 2019 r. postawą godną naśladowania wykazało się dwoje mieszkańców Zduńskiej Woli, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.  Świadków zaniepokoił styl jazdy kierującego osobowym volkswagenem, który jechał tzw. wężykiem uszkadzając dwa zaparkowane na ul. Baczyńskiego samochody. Świadek tego zdarzenia zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę, wyjął kluczyki ze stacyjki, a całym zdarzeniu powiadomieni zostali policjanci. Zatrzymany 49-letni zduńskowolanin był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy i nie bójmy się zainterweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Widzisz - reaguj - dzwoń na 112!