"Bezpieczna doga do szkoły" - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna doga do szkoły"

Policyjne patrole dziś szczególnie dbały o bezpieczeństwo najmłodszych przed szkołami na terenie powiatu zduńskowolskiego. Mundurowi podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą oraz pedagogami i rodzicami w szkołach przekazywali informacje dotyczące bezpieczeństwa oraz zachęcali do wspólnego tworzenia bezpiecznych przestrzeni.

Początek roku szkolnego to zwiększenie natężenia ruchu pieszych i pojazdów w rejonach szkół. Roztargnienie, pośpiech i próba jak najbliższego dojechania pod szkołę mogą przyczyniać się do zagrożeń bezpieczeństwa, zwłaszcza dzieci. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, bluzy z kapturami  utrudniają oraz ograniczają widoczność. Policjanci wręczali najmłodszym opaski odblaskowe zaznaczając przy tym jak istotny wpływ ich używanie ma dla własnego bezpieczeństwa.

Podczas uroczystych inauguracji rozpoczęcia nowego roku szkolnego policjanci w szkołach powiatu zduńskowolskiego przekazali dyrektorom szkół list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi  nadinsp. Andrzeja Łapińskiego skierowany do uczniów i pedagogów zachęcający do wspólnego kształtowania bezpieczeństwa, m.in. przy wykorzystaniu Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.

  • Policjanci rozmawiają z dziećmi przed szkoła i przekazują im odblaskowe elementy.
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi przed szkołą i przekazują im odblaskowe elementy.
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi przed szkołą i przekazują im odblaskowe elementy.