Uwaga kierowcy! Trudniesze warunki na drogach! - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga kierowcy! Trudniesze warunki na drogach!

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz śliska nawierzchnia przyczyną zdarzenia drogowego, w wyniku którego jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność!

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 9 września 2019 r. około godz. 12:50 na drodze Szadek - Łódź. Na łuku drogi w Szadku, kierujący fiatem panda 36-letni łodzianin, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku oplem merivą. W wyniku tego zdarzenia 86-letni pasażer opla trafił do szpitala. 

Na mokrej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a razem z nią nasze bezpieczeństwo. Tym bardziej powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków - natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Pamiętajmy też, że niekorzystna pogoda przyczynia się niekiedy do złego samopoczucia powodując u osób prowadzących pojazd rozproszenie uwagi. Uczestnicząc w ruchu drogowym weźmy pod uwagę również taką okoliczność.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.