Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z policjantami w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły"

W trosce o bezpieczeństwo uczniów zduńskowolscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań profilaktycznych w szkołach na terenie całego powiatu zduńskowolskiego. Podczas zajęć mundurowi rozmawiają z dziećmi o tym, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do szkoły i powrotu do domu.

W trakcie spotkań dzielnicowi oraz policyjny profilaktyk przypominają uczniom, na co podczas drogi do szkoły powinni zwrócić uwagę. Informują, jak należy się zachować dochodząc do przejścia dla pieszych, w którą stronę należy spojrzeć zanim wejdziemy na „pasy”. Podpowiadają kiedy można wejść na przejście dla pieszych oraz jak prawidłowo korzystać z drogi, gdy nie ma chodnika dla pieszych. Podkreślają, że najbezpieczniejsza droga do szkoły nie oznacza wcale tej najkrótszej.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice i opiekunowie. Powinniśmy dawać dzieciom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

  • Policjant prowadzi zajęcia z dziećmi w szkole
  • Policjantka prowadzi zajęcia z dziećmi w szkole i prezentuje elementy odblaskowe
  • policjantka przekazuje dzieciom elementy odblaskowe
  • Policjantka prowadzi zajęcia z dziećmi w szkole
  • Policjantka prowadzi zajęcia z dziećmi w szkole