Zatrzymany złodziej roweru - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany złodziej roweru

Kryminalni ze zduńskowolskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Policjanci udowodnili mu kradzież roweru. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

9 września 2019 roku po godzinie 18:00 przy Placu Wolności, zduńskowolanin pozostawił swój rower przed jednym z barów bez zabezpieczenia, co zobaczył 25-letni mieszkaniec Sieradza. Postanowił go ukraść. Kryminalni szybko ustalili sprawcę i po zebraniu wystarczających materiałów dowodowych zatrzymali mężczyznę. Śledczy przedstawił mu zarzut kradzieży roweru i  odzyskali utracone mienie, które wkrótce wróci do właściciela. 25-latek odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

 

Pamiętajmy!

Warto zainwestować w solidniejsze zabezpieczenie, a także nie pozostawiać roweru bez dozoru w przypadkowych miejscach. Warto również zanotować numer fabryczny roweru, a gdy go nie ma, oznakować rower.. W przypadku kradzieży takie dane umożliwią wprowadzenie jednośladu do policyjnych rejestrów i ułatwią jego odzyskanie. Należy podkreślić, że jeśli będziemy kupować rower wyłącznie z pewnych źródeł: sklepów, hurtowni lub od znajomych osób, to zlikwidujemy rynek zbytu złodziejom i paserom.