Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z wizytą w zduńskowolskiej komendzie

Zduńskowolscy policjanci chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Każde spotkanie to doskonała okazja do przypomnienia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi gościli w komendzie Policji dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 10 w Zduńskiej Woli. Najmłodsi poznali pracę policjantów, zwiedzili budynek komendy, a także obejrzeli policyjną strzelnicę i radiowóz.

Milusińskich w budynku zduńskowolskiej komendy przywitali funkcjonariusze zespołu ds. nieletnich oraz policyjny profilaktyk. Podczas wizyty mundurowi zaprezentowali najmłodszym podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta oraz opowiadali o swoim zawodzie. W dalszej części spotkania policjanci przypomnieli dzieciom jak właściwie poruszać się po drodze oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i dlaczego warto nosić odblaski. Nie zabrakło również cennych rad na temat bezpiecznej zabawy w domu oraz kontaktu z obcą osobą. Policjantka, w ramach edukacyjnej zabawy, tłumaczyła dzieciom jak należy postępować w sytuacji zagrożenia i jak łatwo zapamiętać numer alarmowy 112.  Następnie grupa zaciekawionych przedszkolaków miała okazję obejrzeć policyjną strzelnicę, a także policyjny radiowóz. Każdy mógł usiąść za kierownicą auta i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Na zakończenie każdy z uczestników zajęć otrzymał od policjantki element odblaskowy. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdzały szczere uśmiechy. najmłodszych.

  • Policjantka prowadzi prelekcję z dziećmi.
  • Uśmiechnięte dzieci przymierzają policyjne czapki służbowe,
  • Policjantka omawia pracę policjantów na stanowisku kierowania komendy policji.
  • Policjantka prezentuje dzieciom policyjny radiowóz.
  • Funkcjonariuszka na strzelnicy policyjnej prezentuje dzieciom pistolet trenażera strzelań policyjnych
  • Zdjęcie grupowe. Dzieci z przedszkola wraz z policjantką na schodach przy wejściu głównym do budynku Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli.