Nietrzeźwy z zakazem spowodował kolizję - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy z zakazem spowodował kolizję

48-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola spowodował kolizję drogową. Miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo kierował oplem pomimo sądowego zakazu. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

3 października 2019 r., po godz. 22:00, zduńskowolscy policjanci  zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Sieradzkiej w Zduńskiej Woli. Mundurowi na miejscu ustalili, że włączający się do ruchu kierowca osobowego opla doprowadził do zderzenia z passatem.  Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że 48-latek miał w organizmie ponad 1,7  promila alkoholu. Dodatkowo prowadził auto pomimo wydanego przez sąd zakazu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu mężczyźnie grozi  kara pozbawienia wolności do lat 5.


Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca tragegii. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Czasami wypicie lampki szampana, lub kieliszka wódki może przyczynić się do nieszczęścia na drodze i wejścia w konflikt z prawem.

Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.