Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zduńskowolscy Policjanci apelują o rozwagę na drodze

Policjanci przestrzegają przed zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Pojawiają się ujemne temperatury, a to powoduje, że na drogach jest bardzo ślisko. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Prawidłowe przygotowanie do zimowej aury również przyczynia się do naszego bezpieczeństwa dlatego też pamiętajmy o wymianie płynu w spryskiwaczach na taki, który będzie odporny na ujemne temperatury oraz sprawdzenie czy pióra wycieraczek dostatecznie dobrze wycierają szybę. Przy opadach i ochlapywaniu przez inne pojazdy szyby naszego samochodu ważne jest, by szyba była dobrze oczyszczana. Inną bardzo ważną kwestią jest w przypadku wystąpienia opadów śniegu odśnieżanie samochodu przed wyjazdem. Zgodnie z art. 66 Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nimi jadących lub innym uczestnikom ruchu oraz nie narażało kogokolwiek na szkode. Kierowca powinien mieć zapewnione odpowiednie pole widzenia. Odśnieżone, oczyszczone z zabrudzeń muszą być przednie szyby (w tym szyba czołowa i szyby boczne) a także lusterka. Zabrudzone nie może być także oświetlenie zewnętzne pojazdu oraz tablica rejestracyjna.

 

Pamiętajmy. Im bardziej zadbamy o nasz pojazd przed wyjazdem w drogę, tym bardziej poprawi się bezpieczeństwo nasze i innych osób podróżujących.