Ferie z policjantami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Ferie z policjantami

Półmetek ferii już za nami. W trosce o bezpieczeństwo uczniów dzielnicowi odwiedzają miejsca organizowanego wypoczynku dla dzieci. Podczas spotkań informują najmłodszych o zagrożeniach mogących wystąpić w okresie zimowym oraz udzielają wskazówek, jak skutecznie ich unikać.

Mundurowi z Posterunku Policji w Szadku odwiedzili najmłodszych podczas półkolonii organizowanych w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury.  Natomiast dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli  uczestniczyli z zajęciach organizowanych przez Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.
Zima w naszym regionie do tej pory nie dała możliwości do zabaw na śniegu. Ale aura może zmienić się w każdej chwili.  Dlatego najmłodsi  usłyszeli od policjantów jak powinien wyglądać bezpieczny wypoczynek. Dzielnicowi przypominali, że do zjeżdżania na sankach trzeba wybierać miejsca tylko do tego wyznaczone, znajdujące się z daleka od ulic, stawów czy rzek. Przestrzegali milusińskich przed wchodzeniem i ślizganiem się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ponadto mundurowi przypominali dzieciom o prawidłowym zachowaniu podczas zimowych wyjazdów i pobytów na zorganizowanym wypoczynku. Ważnym punktem spotkań było przypomnienie dzieciom o widoczności na drodze i zasadności używania odblasków, które mogą nas uchronić przed niebezpieczeństwem.
 
Policjanci zachęcają również do udziału dzieci w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie zasad Dekalogu FIS pod nazwą "Stok nie jest dla bałwanów”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat, jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Na konkurs można przekazywać prace plastyczne lub max. 60-sekundowy spot filmowy. Prace i zgłoszenia, podpisane przez opiekuna prawnego, należy nadsyłać do 3 marca 2020 r. na adres: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150 , 02-624 Warszawa.