Informacje

Weekend „Boże Ciało 2020” na terenie powiatu zduńskowolskiego

Długi weekend czerwcowy, nieodłącznie związany z obchodami Święta Bożego Ciała, to okres wzmożonego ruchu na drogach. Był to również czas wytężonej pracy policjantów, dla zapewnienia m.in. bezpieczeństwa na drodze.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2020 r.” trwała od 10 do 14 czerwca 2020 roku. Policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych zwracali uwagę na wszystkie przewinienia. Kontrole drogowe odbywały się ze szczególnym zwróceniem uwagi na trzeźwość kierujących. Sprawdzano prędkość z jaką poruszają się kierujący, na zasadzie statycznych punktów pomiaru prędkości. Ważnym aspektem, na który stróże prawa zwracali uwagę podczas kontroli była również prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci.

Długi weekend czerwcowy w powiecie zduńskowolskim upłynął pod znakiem bezpieczeństwa i spokoju. W tym okresie na zduńskowolskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Miało miejsce zaledwie 7 niegroźnych zdarzeń drogowych. Odbywały się piesze patrole ponadnormatywne. Zabezpieczono dwie procesje kościelne.

Funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierujących pod działaniem alkoholu. Zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych, z uwagi na stan techniczny pojazdów i brak okresowych badań technicznych. Policjanci zduńskowolskiej drogówki reagowali 103 razy na popełnione wykroczenia i zatrzymali jedno prawo jazdy, z uwagi na przekroczenie przez kierującego dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50km/h.

Pamiętajmy, że tylko stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, rozsądek, wzajemny szacunek między kierującymi pozwoli nam bezpiecznie osiągnąć cel podróży. Warto to podkreślić z uwagi na zbliżający się okres urlopowy, który naznaczony jest zwiększonym natężeniem ruchu na polskich drogach i licznymi wyjazdami.