Informacje

Trzech nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu podczas weekendu

Podczas ostatniego weekendu trzech nietrzeźwych kierujących zostało wyeliminowanych z ruchu. Po raz kolejny czujność świadków oraz ich właściwa postawa nie zawiodły i doprowadziły do zatrzymania kierujących na „podwójnym gazie”. Policjanci apelują: WIDZISZ – REAGUJ!

W dniu 19 czerwca, ok. godz. 16:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki na ul. Długiej w Zduńskiej Woli zatrzymali kierującego samochodem opel astra. Mundurowi, podczas rozmowy z kierowcą, wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że stężenie alkoholu w organizmie 56-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli osiągnęło prawie 1,5 promila.

Natomiast 20 czerwca, po godzinie 14:00, dyżurny również otrzymał zgłoszenie, pochodzące od świadka, o nietrzeźwym kierującym na terenie miejscowości Ochraniew, który miał poruszać się samochodem ciężarowym marki Nissan. Policjanci zatrzymali kierowcę Nissana do kontroli drogowej i w tym przypadku, także było czuć woń alkoholu od kierującego. 55-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

21 czerwca 2020 roku, również w miejscowości Ochraniew zgłoszenia dokonał świadek, który zauważył, jak do samochodu ford focus wsiada mężczyzna, którego zachowanie wskazywało, że jest pod działaniem alkoholu. Skierowany na miejsce patrol, ujawnił pojazd ujęty w zgłoszeniu niedaleko w przydrożnym rowie. Kierujący nim 38 – letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego został przebadany na zawartość alkoholu. Badanie wykazało, że jest nietrzeźwy i ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Pamiętajmy. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy i nie bójmy się zainterweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję. Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie ratujemy życie innym uczestnikom ruchu drogowego. Widzisz - reaguj - dzwoń na 112!