Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali groźby pozbawienia życia i zdrowia, mieli narkotyki

Zduńskowolscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali groźby pozbawienia życia i zdrowia, wobec osób. Okazało się również, że zatrzymani posiadali narkotyki. Zduńskowolski Sąd Rejonowy zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

22 czerwca 2020 roku do zduńskowolskiej komendy zgłosiła się osoba, by zawiadomić o groźbach pozbawienia życia i zdrowia, które były kierowane wobec niego i jego żony. Mężczyźni grożąc mieli trzymać w ręku niebezpieczne przedmioty w postaci kija bejsbolowego i toporków. Zawiadamiający znał sprawców, wystraszył się gróźb, odebrał je jako realne do spełnienia. Zduńskowolscy kryminalni przystąpili do działania. Zatrzymali dwóch znanych im, młodych mężczyzn. 21 i 27 - letni mieszkańcy Zduńskiej Woli, byli zaskoczeni obecnością policjantów. Próbowali uciec policjantom, jednak bezskutecznie. Dodatkowo przy 21 - latku policjanci odnaleźli prawie 10 gramów marihuany. W mieszkaniu drugiego z zatrzymanych kryminalni odnaleźli ponad 45 gramów amfetaminy. 

Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie gróźb karalnych, za co grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności. 21 – letni zduńskowolanin odpowie za posiadanie środków odurzających, a czyn ten jest zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast 27 – letni mieszkaniec Zduńskiej Woli odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy, za co może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.