Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

POTRĄCENIE PIESZEGO. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ I ROZWAGĘ

Kierujący osobowym BMW potrącił na przejściu dla pieszych w Zduńskiej Woli 63 – letnią kobietę. Na skutek zdarzenia poszkodowana trafiła do szpitala. Mundurowi przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

27 listopada, po godzinie 3:30 kierujący samochodem bmw, 35 – letni zduńskowolanin, jadąc ul. Łaską, w kierunku ul. Spacerowej, na wysokości skrzyżowania z ul. Osmolińską potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 63 – latkę. Z uwagi na odniesione obrażenia poszkodowana trafiła do szpitala. Kierowca BMW był trzeźwy.

Pamiętajmy:

Nasza technika jazdy powinna być dostosowana do warunków panujących na drodze. Intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność. Mokra i śliska jezdnia nie sprzyjają kierującym, znacznie wydłużając drogę hamowania. Poranne przymrozki i zamglenia mogą powodować, że szyby i lusterka pojazdów może pokryć warstwa szronu i lodu, a niestety wiele osób przez poranny pośpiech zapomina albo nie ma czasu nawet na ich przetarcie. Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno – zimowym są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że piesi poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Warto tą zasadę stosować nie tylko w obszarze niezabudowanym, ale zawsze po zmroku, gdy poruszamy się po drodze. Nawet najmniejszy element odblaskowy może spowodować, że zostaniemy odpowiednio wcześnie zauważeni przez kierowcę i nie dojdzie do zdarzenia z naszym udziałem.