Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli wózek inwalidzki, bo ... nie chcieli wracać do domu pieszo

Data publikacji 24.01.2023

Zduńskowolscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy ukradli wózek inwalidzki. Policjanci odzyskali skradziony wózek, a sprawcy po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży.

81-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli, porusza się elektrycznym wózkiem inwalidzkim, który trzyma przy oknie, na podwórku kamienicy w której mieszka. Gdy obudził się rano zobaczył, że jego wózka nie ma. Rozejrzał się, ale nigdzie nie było go widać. Zadzwonił więc do zduńskowolskiej komendy i poprosił o pomoc policjantów. Pokrzywdzony wartość strat wycenił na 7000 złotych.

Przybyli na miejsce dzielnicowi ustalili, że dzień wcześniej, 81-latek gościł w mieszkaniu mężczyznę i kobietę. Policjanci nie wykluczyli, że wózek może znajdować się tam, gdzie mieszkają goście zduńskowolanina. Pojechali więc do miejsca zamieszkania 34-letniej zduńskowolanki i jej 41-letniego partnera. Na klatce schodowej kamienicy, stał elektryczny wózek inwalidzki, który opisem pasował do skradzionego. Dzielnicowi ustalili, że dzień wcześniej, para odwiedziła 81-latka. Do przygotowanej przez gospodarza kolacji, goście spożywali alkohol. Nadszedł czas końca spotkania i ciężko było im wracać do domu. Nic mu nie mówiąc, wzięli stojący przed oknem wózek.

Policjanci zatrzymali złodziejską parę. Zbadali ich stan trzeźwości i okazało się, że oboje mają po 2,6 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu, usłyszeli zarzuty kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, 41-latek działał w warunkach recydywy, za co grozi mu wyższa kara, bo do 7,5 roku pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

 

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk


 

  • Zdjęcie jest zrzutem ekranu z monitoringu. Jest noc. W górnym lewym rogu widać datę 01.2023 godzina 20:36:07 a za data widać jedną osobę stojąca przy wózku inwalidzkim, a drugą siedząca na wózku.
  • Zdjęcie jest zrzutem ekranu z monitoringu. Jest noc. W górnym lewym rogu widać datę 01.2023 godzina 20:36:35,  widać jedną osobę stojąca przy wózku inwalidzkim, a drugą siedząca na wózku.
  • Zdjęcie jest zrzutem ekranu z monitoringu. Jest noc. W górnym lewym rogu widać datę 01.2023 godzina 20:36:43 a za datą widać jak odjeżdża wózek inwalidzki z pasażerami.
  • Wózek inwalidzki, który odzyskali zduńskowolscy dzielnicowi.
Powrót na górę strony