Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatka pomogła 17-latkowi w kryzysie emocjonalnym

Telefon do służb od 16-latki, która zobaczyła niepokojące zachowanie kolegi, przyczynił się do uratowania nastolatka w kryzysie emocjonalnym. Jej profesjonalne powiadomienie służb i błyskawiczna reakcja dzielnicowych, pomogły uratować ludzkie życie. 17-latek został przewieziony do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką medyczną.

Telefon do służb od 16-latki, która zobaczyła niepokojące zachowanie kolegi, przyczynił się do uratowania nastolatka w kryzysie emocjonalnym. Jej profesjonalne powiadomienie i błyskawiczna reakcja policjantów, pomogły uratować ludzkie życie. 17-latek został przewieziony do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką medyczną.
25 maja 2024 roku, przed godziną 20.00, do oficera dyżurnego zduńskowolskiej komendy Policji wpłynęła informacja, że na placu zabaw, jest ranny 17-letni chłopak. O zdarzeniu poinformowała 16-letnia zduńskowolanka. Chciała pomóc 17-latkowi, ale on nie pozwolił jej do siebie podejść. Dyżurny na miejsce skierował patrol dzielnicowych. Przed przybyciem funkcjonariuszy, chłopak oddalił się z placu zabaw. Dyżurny zadysponował kolejne patrole, by szukać uciekającego i rannego młodzieńca. 16-latka zmartwiona jego stanem, nie chcąc go wystraszyć, szła za nim, obserwując gdzie idzie. Ponownie zadzwoniła i poinformowała, gdzie obecnie się znajduje. Dzięki jej zaangażowaniu, policjanci oraz medycy, mogli udzielić chłopakowi pomocy. Jak się okazało chłopak był w kryzysie emocjonalnym i wymagał specjalistycznej pomocy medycznej. Szybka reakcja policjantów i informacja od osoby, dla której los młodego człowieka nie był obojętny, niewątpliwie pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia.
Dzielnicowi, podziękowali 16-letniej zduńskowolance za profesjonalne powiadomienie służb i zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia.

Codzienna policyjna praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, podejmowanie interwencji czy patrolowanie zduńskowolskich ulic. Bardzo często funkcjonariusze pomagają ratować ludzkie życie.
    • Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
    • Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
    • Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 – czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Pomoc mogą tam uzyskać młodzi ludzie mówiący po polsku oraz po ukraińsku:116111.pl/

 

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk

Powrót na górę strony