Nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu
W minioną sobotę zduńskowolscy policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Teraz postępowaniem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się Sąd.
Pomimo policyjnych apeli o rozwagę wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu, stwarzając tym samym realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.
W sobotę 24 lutego 2018 roku, po godzinie 9:00, policjanci na ulicy Sieradzkiej w Zduńskiej Woli, zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, który kierując Audi miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tego samego dnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli otrzymał telefoniczną informację o kierowcy VW Polo, który stracił panowanie nad samochodem i wjechał nim do przydrożnego rowu w Czechach, a jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjanci na miejscu zastali kierowcę Volkswagena, którego poddali badaniu urządzeniem kontrolnym. Okazało się, że 45-latek był nietrzeźwy, ale omówił on badania na urządzeniu określającym zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W tej sytuacji została pobrana od niego krew, której badanie wykaże dokładne stężenie alkoholu. Natomiast po godzinie 23:00, w Zduńskiej Woli na Łaskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego zduńskowolanina kierującego Passatem, od którego wyczuli woń alkoholu. Okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed Sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia!
Nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
- zmniejsza szybkość reakcji
- ogranicza pole widzenia
- powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
- powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
- powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.