Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ" na terenie powiatu zduńskowolskiego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zduńskowolskiej komendy, w minionym tygodniu przeprowadzili dwukrotnie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zduńskowolskiej komendy, w minionym tygodniu przeprowadzili dwukrotnie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym.

W przypadku potrąceń pieszych, już niewielkie przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód, nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerów przy dużych prędkościach.

Zduńskowolscy funkcjonariusze w ramach działań ogólnopolskich i powiatowych prowadzili statycznie pomiary prędkości, używając sprzętu kontrolno-pomiarowego. Podczas działań na terenie powiatu zduńskowolskiego ujawniono 64 wykroczenia, w tym 50 związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Dwóch z kierujący straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 51km/h w terenie zabudowanym.


Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Powrót na górę strony