Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatkowie ze Zduńskiej Woli uratowali wyziębionego mężczyznę

W Zduńskiej Woli dwóch 15-latków podczas zabawy na śniegu zobaczyło leżącego nieopodal mężczyznę. Próbowali go ocucić, ale nie reagował. Zadzwonili pod 112. Okazało się, że temperatura ciała mężczyzny wynosiła 33 stopnie Celsjusza. Dzięki swojej czujności i empatii młodzieńcy uratowali ludzkie życie.

3 lutego 2022 roku po godzinie 16:00, w Zduńskiej Woli na ulicy Kobusiewicza dwaj 15-latkowie podczas zabawy na śniegu, zobaczyli leżącego na ziemi mężczyznę. Podeszli do niego i starali się z nim porozumieć. Nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Zadzwonili pod 112. Na miejsce przyjechał dzielnicowy, który wezwał ratowników medycznych. 55-letni zduńskowolanin był bardzo wyziębiony, nie był w stanie stać o własnych siłach. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Temperatura ciała zduńskowolanina wynosiła 33 stopnie Celsjusza. Ratownicy przetransportowali mężczyznę do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Dzięki prawidłowemu zachowaniu nastolatków i ich właściwej reakcji, uratowano ludzkie życie. Jeszcze raz gratulujemy postawy! Jesteście przykładem dla innych, godnym naśladowania.

Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Pamiętajmy, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może zmienić wszystko!

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk

Powrót na górę strony